Poradnik bukmachera

W jakim wieku możemy osiągnąć szczęście?

1.2kviews

Czy jest jakiś konkretny wiek, który będzie nam gwarantować rzeczywiście mniej stresu a więcej wolności? Ludzie od stuleci starają się odgadnąć, w którym momencie naszego życia możemy się poczuć najbardziej szczęśliwi. Pozornie na przykład wydaje nam się, że starość, czyli jesień naszego życia to raczej będą powody do samych zmartwień. Coś przeciwnego będą nam jednak pokazywały badania statystyczne. Okazuje się, że starsi coraz częściej będą postrzegani jako osoby najszczęśliwsze.

To wówczas można zacząć realizować swoje pasje, koncentrując się na sztuce albo, odwiedzając automaty Total Casino lub może po prostu podróżując. Są to naturalnie kwestie indywidualne i każdy przypadek jest inny. Wydaje się jednak coś być na rzeczy. Niekoniecznie musimy tę jesień naszego życia identyfikować tylko i wyłącznie z samotnością albo przewlekłymi chorobami. W końcu w wielu sytuacjach, gdy jesteśmy na emeryturze, to mamy po prostu więcej czasu, aby wkrótce zająć się sobą.

Starość może być drugą młodością?

Jeżeli chodzi o ocenę naszej egzystencji, to dużo będzie zależeć również od naszego subiektywnego podejścia. Wszystko zależy od tego, czy na poważnie bierzemy opinie innych osób i czy jesteśmy w stanie poddać się destrukcyjnym recenzjom życia. A mogą one być rzeczywiście dla nas niszczące. Szczególnie w naszej polskiej przestrzeni funkcjonuje archetyp człowieka, który nieustannie na wszystko narzeka i zawsze jest niezadowolony.

Widać jednak pewien odwrót od takich tendencji i to również w przypadku osób leciwych. Szczególnie intensywne badania na tym polu prowadzone są przez psychologów amerykańskich. Pokazują one wyraźnie, że setki przebadanych osób coraz częściej w podeszłym wieku jest zwykle bardziej pozytywnie nastawionych do życia aniżeli 30-to lub 40-latkowie.

Wyścig szczurów tylko dla młodych

Powodów takich dużych dysproporcji można upatrywać we współczesnym modelu działania potencjalnego typowego tzw. człowieka sukcesu. Ludzie już od najwcześniejszych lat są przyzwyczajeni do tego, że muszą odnosić maksymalne sukcesy zarówno w przestrzeni zawodowej, ale też prywatnej. To generuje już nawet w uczniach szkół podstawowych, nie mówiąc o studentach, bardzo duże aspiracje i ambicje, które czasami są niemożliwe do spełnienia.

Wyścig szczurów rozpoczyna się więc jeszcze w ławce szkolnej, a potem będzie trwać przez okres uniwersytecki i na kolejnych szczeblach kariery zawodowej. Bardzo często okazuje się, że trzydziestolatkowie, a tym bardziej osoby średnim wieku są już wypalone zawodowo, a ich kreatywność znacznie spada. Siłą rzeczy, więc w takich okolicznościach rodzą się poważne frustracje, a nawet depresje i inne choroby psychiczne. Tacy ludzie, którzy poświęcili się tylko karierze zawodowej lub kreowaniu idealnego wizerunku w sferze towarzyskiej są totalnie wypaleni i po prostu nieszczęśliwi. Jak wiadomo, emeryci takich problemów już nie mają.

Doświadczenie życiowe najlepszym remedium

Tak więc okazuje się, że stare dobre doświadczenie życiowe jak zwykle się sprawdza. Czy po prostu nie należy wyciągnąć stąd wniosku, że osoby starsze są po prostu tak po ludzku mądrzejsze? Zapewne jest coś na rzeczy, że od tysiącleci to właśnie starszyzna zawsze podejmowała kluczowe decyzje, bo wykazywała się większą roztropnością i zrównoważeniem. Warto dodać również, że osoby starsze zwykle są pogodzone już z pewnymi niedoskonałościami świata, a także własnego charakteru. Dlatego bardzo często emeryci bardziej pozytywnie podchodzą do rzeczywistości.

Bukmacher
Poradniki bukmacherskie za darmo, promocje i bonusy do najlepszych w Polsce bukmacherów, którzy działają legalnie i posiadają zezwolenie Ministra Finansów.