Poradnik bukmachera

Single czy akumulatory? Plusy i minusy.

1.1kviews

Masz problem z doborem spotkań na kuponie, a może masz za niski kurs i przez to nie opłaca się obstawiać? Zastanawiasz się czy lepiej sprawdzi się strategia grania singlami, czy może lepiej spróbować akumulatorów?

Single czy akumulatory (AKO)

Podobne dylematy ma praktycznie każdy gracz i mówiąc wprost, nie istnieje jedna złota rada rozstrzygająca ostatecznie, który z systemów gry jest lepszy. Każdy z nich ma bowiem swoje plusy i minusy i do każdego trzeba podchodzić w sposób indywidualny, kupon kuponowi nierówny – jak mówi stare porzekadło w świecie bukmacherki.

Przyjrzyjmy się jednak bliżej jakie są plusy i minusy wspomnianych wyżej sposobów gry. Mając ich świadomość, łatwiej jest podjąć decyzję co wybrać w konkretnym dniu, co przyniesie lepsze korzyści w odniesieniu do typów, które chcemy postawić. Sytuacja wygląda następująco:

Single:

Plusy: 

+ ograniczone ryzyko porażki (tylko jeden typ na kuponie)

+ krótki czas oczekiwania na rezultat

+ możliwość gry za większą stawkę (ze względu na mniejsze ryzyko)

+ łatwość śledzenia przebiegu spotkania

Minusy:

– niski kurs w porównaniu do zdarzeń akumulowanych

– niskie wygrane przy niskich stawkach

Akumulatory:

Plusy:

+ możliwość odnotowania dużej wygranej przy niskim wkładzie

+ niewielkie ryzyko inwestycyjne (przy niskich stawkach)

+ możliwość łączenia różnego rodzaju dyscyplin na kuponie

+ możliwość gry systemami (zależne od bukmachera)

Minusy:

– duże ryzyko porażki,

– dłuższy czas oczekiwania na rozstrzygnięcie kuponu

– trudniej śledzić sytuację (jeśli mecze rozgrywane w tym samym czasie/dniu)

To tylko najpoważniejsze zalety i wady obu rozwiązań, największa różnica w tym zestawieniu na korzyść singli to kwestia ryzyka (niskie w porównaniu do większej ilości zdarzeń), na korzyść akumulatorów najbardziej przemawia z kolei szansa wysokiej wygranej przy niskim wkładzie własnym.

Co zatem wybrać? Nie ma złotego środka. Wiele zależy od oferty na dany dzień/tydzień. Jeśli jest szeroka (np. ze względu na zbliżającą się kolejkę Ligi Mistrzów, rozgrywek międzynarodowych, czy ligowych podczas weekendu) wtedy wybór typów do akumulatora nie powinien sprawiać większych trudności. Jeśli jednak w danym okresie nie ma zbyt wielu spotkań – lepiej wybrać singiel zamiast szukać na siłę selekcji do większego kuponu.

Bukmacher
Poradniki bukmacherskie za darmo, promocje i bonusy do najlepszych w Polsce bukmacherów, którzy działają legalnie i posiadają zezwolenie Ministra Finansów.