Bukmacherzy online

Puchar Świata w Lahti 2019

813views

Rywalizacja w skokach narciarskich przenosi się do Finlandii. W trakcie najbliższego weekendu zawodnicy będą walczyć o kolejne punkty w Lahti. Jak wygląda program zawodów? Czy wszyscy zawodnicy z czołówki wystąpią w Finlandii? Kogo zabrał ze sobą na zawody austriacki trener reprezentacji Polski, czyli Stefan Horngacher?

Program zawodów w Lahti 2019

Wszystko rozpocznie się już dzisiaj, czyli 8 lutego. O 16:00, jeśli nie przeszkodzą w tym warunki atmosferyczne, wystartuje pierwszy oficjalny trening. Około dwie godziny później rozpoczną się natomiast kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Dlaczego nie od sobotniego?

Jest to spowodowane tym, że jutro, 9 lutego, rozegrana zostanie drużynówka. Można napisać, że będzie to w pewnym sensie jedna z najważniejszych prób przed konkursem drużynowym na Mistrzostwach Świata, które zbliżają się wielkimi krokami. Seria próbna, jeśli chodzi o konkurs drużynowy, zostanie rozegrana w sobotę. Zaplanowana została na 15:30. Sam konkurs drużynowy rozpocznie się natomiast około 60 minut później.

Duże emocje czekają nas także w niedzielę. Seria próbna do konkursu indywidualnego rozpocznie się o 15:15. Godzinę później wystartuje natomiast konkurs indywidualny. Kwalifikacje do niedzielnego konkursu będzie można obejrzeć na kanale Eurosport. Jeśli chodzi o same zawody, transmisja będzie dostępna także na TVP 1 i TVP Sport.

Kto będzie, kogo zabraknie w Lahti?

Na fińskiej skoczni w Lahti nie zabraknie Japończyka Ryoyu Kobayashiego, który cały czas prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. O kolejne punkty powalczy też Austriak Stefan Kraft. Jest to nasz jeden z głównych faworytów do zdobycia złotemu medalu na niedługo rozpoczynających się Mistrzostwach Świata. Wydaje się, że Stefan Kraft będzie dobrze radził sobie także w mroźnej Finlandii.

Obstawiasz zakłady bukmacherskie? Sprawdź dochodowe typy dnia i zobacz jak typują najlepsi w Polsce eksperci.

W Lahti nie zobaczymy natomiast Markusa Eisenbichlera. 27-letni skoczek postanowił oszczędzać siły przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Seefeld. Trener reprezentacji Niemiec, Werner Schuster zabrał do Finlandii w sumie sześciu zawodników. Są to: Stephan Leyhe, Karl Geiger, Andreas Wellinger, Richard Freitag, Constantin Schmid i Martin Hamann. Warto dodać, że po raz pierwszy od dłuższego czasu zobaczymy też  Austriaka Gregora Schlierenzauera. Zawodnik wraca do rywalizacji po blisko 10 tygodniach przerwy.

Jak wygląda kadra Polski?

Pewne roszady w stosunku do poprzedniego konkursu nastąpiły także w reprezentacji Polski. Jeśli chodzi o czołowych skoczków, to tutaj zmian nie ma. W Finlandii zobaczymy powracającego do wielkiej formy Kamila Stocha, a także Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę. Nie zabraknie też Jakuba Wolnego, który w trakcie poprzedniego weekendu ze skokami narciarskimi zanotował naprawdę solidne występy. Po raz kolejny swoją szansę otrzymuje Paweł Wąsek.

Natomiast Stefana Hulę zastąpi Maciej Kot. Tym samym zobaczymy, czy popularny „Kocur” dobrze wykorzystał przerwę na treningi. Nasi zawodnicy walczą nie tylko o punkty w Pucharze Świata. Rywalizują także o ostatnie miejsce w czwórce na Mistrzostwa Świata (chodzi o konkurs drużynowy). Pewne 3 miejsca należą do Kamila Stocha, Dawida Kubackiego oraz Piotra Żyły.

Bukmacher
Poradniki bukmacherskie za darmo, promocje i bonusy do najlepszych w Polsce bukmacherów, którzy działają legalnie i posiadają zezwolenie Ministra Finansów.