Poradnik bukmachera

Co to jest yield w bukmacherce?

1.5kviews

Regularne wygrywanie w zakładach bukmacherskich wymaga spełnienia wielu czynników. Na pewno dużą rolę odgrywa tutaj matematyka. Między innymi właśnie w aspekcie dzisiejszego tematu, który poruszymy na naszym portalu. Czym charakteryzuje się Yield? Jak obliczyć go bez żadnego problemu? Dlaczego warto na bieżąco śledzić swoje poczynania w tej kwestii?

Czym jest yield?

Yield to nic innego, jak wskaźnik, który określa poziom danego typera. Jeśli kiedykolwiek szukaliście płatnych typów, to często gracze są posortowani właśnie pod względem tego parametru. Im wyższy yield, tym lepszy dany typer. Każdemu powinno zależeć na tym, aby osiągać jak największe wskaźniki w tym temacie. To z kolei przekłada się na pokaźne sumy zarobionej gotówki w legalnie działających bukmacherach.

Co ciekawe, z angielskiego słowo yield oznacza między innymi plon lub wydajność. Myślimy, że dobrze określa to również tę kategorię. Chodzi o to, aby posiadać jak najwyższy yield, który będzie potwierdzał jakość strategii i granych typów przez konkretnego zawodnika.

Jak obliczyć yield?

Obliczenie tego wskaźnika nie wymaga zbyt wiele trudu. Nie są to żadne całki czy różniczki. Chodzi o to, aby od sumy wygranych pieniędzy odjąć sumę wszystkich zainwestowanych stawek. Następnie trzeba to podzielić jeszcze raz przez sumę zainwestowanego kapitału, a następnie otrzymany wynik pomnożyć przez 100%. Wyjaśnimy to oczywiście na przykładzie. Zakładamy, że przez tydzień łącznie wygraliście 115 PLN, a zainwestowaliście dokładnie 100 PLN na wszystkie kupony.

„Mój yield rzadko przekracza 5% co i tak nie jest złym wynikiem, uważam że jak ktoś ma 10% yield to jest mega kozakiem i warto grać jego typy bukmacherskie.” – typer z forum betonline.net.pl

Po wykonaniu wszystkich wyżej wymienionych czynności wychodzi, że Wasz yield jest równy 15%. To bardzo dobry wynik. Oczywiście, nie będzie łatwo go utrzymać na przykład na przestrzeni całego roku kalendarzowego. Należy dodać, że ten parametr może być dodatni, a także ujemny. Jeśli bowiem ktoś wygrał 80 PLN, a zainwestował we wszystkie kupony 100 PLN, to jasne jest, że yield będzie na minusie. Wtedy trzeba robić wszystko, aby jak najszybciej tę sytuację poprawić.

Dlaczego warto znać własny yield?

Nie ma obowiązku obliczania tego parametru. Niemniej jednak, każdy szanujący się gracz to robi. W końcu yield pokazuje mu, na jakim jest obecnie pułapie. Generalnie przyjmuje się, że od samego początku warto zapisywać wszystkie kwoty dotyczące wygranych, a także zainwestowanych pieniędzy. W końcu gra ma być źródłem dodatkowego dochodu, prawda? Chyba, że gracie tylko dla zabawy – wtedy możecie całkowicie odpuścić sobie takie obliczenia.

Na forum bukmacherskim BetOnline jest kilku typerów, którzy osiągają 10% Yield w każdym miesiącu, dzięki temu można bez problemu uzyskać stały dochód z ich typów.

Rafał Lipiński

Osoby, które traktują to bardziej poważnie muszą natomiast od samego początku wiedzieć, czy gra w legalnie działających na terenie naszego kraju zakładach bukmacherskich przynosi korzyści, czy wprost przeciwnie. Bardzo ważne jest to, aby wyciągnąć wnioski z otrzymanych wyników. Dobry yield to znak, że Wasza praca przynosi oczekiwane efekty. Natomiast minusowy yield pokazuje, że należy jak najszybciej zmienić pewne rzeczy.

Być może analiza musi być bardziej szczegółowa i należy skupić się na nieco innych czynnikach, niż do tej pory. Dobrym programem do prowadzenia statystyk jest Microsoft Excel. Możesz tam wpisać odpowiednie formuły, które na bieżąco będą Wam obliczały Wasze aktualne wyniki w tej kwestii.

Bukmacher
Poradniki bukmacherskie za darmo, promocje i bonusy do najlepszych w Polsce bukmacherów, którzy działają legalnie i posiadają zezwolenie Ministra Finansów.